Historia ta zaczyna się pewnego listopadowego wieczoru 2013 roku. Na plebanii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku spotkali się: x Irek (od niedawna Duszpasterz Akademicki), Przemek oraz Paulina. Patrząc na wszystkie szczegóły doprowadzające do tego spotkania trudno mieć wątpliwości, że to sam Duch Święty był głównym jego inspiratorem!

Od początku było wiele pytań i dylematów, jak pomóc rozwijać się idei Duszpasterstwa Akademickiego w naszym mieście.

Cieszyło to, że już po miesiącu było coraz więcej chętnych na spotkania. W każdy czwartkowy wieczór (on stał się stałym terminem spotkań) ktoś nowy do nas dołączał.

Zbliżały się Święta Bożego Narodzenia. Przełomowym momentem była wspólnotowa Wigilia na której lepiej się poznaliśmy i wspólnie uczestniczyliśmy w naszej pierwszej Mszy Świętej. Wszyscy czuliśmy, że nadchodzący nowy rok 2014 będzie dla nas bardzo owocny.

Po Sylwestrowych hulankach zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się ostro do porządkowania mieszkania które otrzymaliśmy od ks. Proboszcza. Malowanie, szpachlowanie, sprzątanie, zmywanie... Efekt przerósł  nas samych.

Od tamtego czasu mamy okazję gościć różnych wyjątkowych ludzi. Każde czwartkowe spotkanie jest czymś wyjątkowym. Herbatka, kawa, oglądanie filmów, śpiewanie a co najważniejsze wspólna modlitwa oraz comiesięczna Msza Święta.

Chcemy razem być, razem się spotykać i razem budować to piękne dzieło które rozpoczęło się w naszych sercach.

Mamy nadzieję, że i Ty drogi czytelniku, sam osobiście dopiszesz ciąg dalszy do tejże historii... :)