IX Tryptyk zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”

 

Konin: IX Tryptyk zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”
 

 Przed nami listopad, miesiąc w którym, już dziewięć lat temu wszystko się zaczęło! Wspólnota parafii św. Wojciecha w Koninie i tygodnik „ Adalbertus” pragną bowiem pochwalić się, już po raz dziewiąty , przedsięwzięciem artystycznym Tryptyk Zaduszkowy „ Nie wszystek umrę…”, który w tym roku przypada w dniach 4 - 6 listopada 2016 roku.

 

 

Intencją tego projektu, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez Konina, jest integracja społeczności konińskiej w czasie pamięci i refleksji o zmarłych. Naszym zamysłem jest pochylenie się nad tematem, który nie ma podziału na światopogląd, opcje polityczne, czy wyznanie! Śmierć bowiem nie „popełnia” takiej klasyfikacji. Stąd idea, aby zaprosić społeczność całego Konina i wspólnie pochylić się nad tematem przemijania, a poprzez wydarzenie artystyczne, przejść tę „cienką czerwoną linię” doczesności! Tryptyk, dla organizatorów, stał się symbolicznym, muzycznym Zniczem, który zapłonie 4 listopada, ale który nie przestanie płonąć z końcem niedzielnego koncertu. W tym roku w kolejności, wystąpią:

 

04.11. Piątek – godz. 19.00 - Małgorzata Klorek – organy, Animato –Zespół Harmonijek Ustnych

 

05.11. Sobota – godz. 19.00 - „10xTwardowski” – Krzysztof Napiórkowski z zespołem

 

06.11. Niedziela – godz. 19.00 - Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce, Roman Perucki – organy, Maciej Kułakowski wiolonczela

 

Przypominamy, że piątkowy koncert ofiarowany jest w intencji dziennikarzy, artystów i animatorów konińskiej kultury, sobotni, tym którzy nie poradzili sobie z wszelkimi uzależnieniami, natomiast niedzielny koncert poświęcony jest wszystkim poległym w walce o niepodległość Polski.

Koncerty odbędą się w kościele parafii św. Wojciecha w Koninie – Morzysławiu.


Wstęp wolny!!!

 

Patronat honorowy nad projektem objęli Biskup Ordynariusz Diecezji Włocławskiej oraz Prezydent Miasta Konina. Współorganizatorzy to Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki oraz Koniński Dom Kultury. Przedsięwzięcie współfinansują Miasto Konin i parafia św. Wojciecha w Koninie. Organizatorami Tryptyku są prowadząca tygodnik „Adalbertus” Anna Wysocka i Duszpasterz Trzeźwości Diecezji Włocławskiej ks. Paweł Śmigiel.

 

Anna Wysocka

© Copyright 2012. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku [Realizacja: MKM ]